Od listopadu jsou při výskytu ledu, sněhu nebo námrazy povinné zimní pneumatiky

Motoristé by měli od zítřka pozorně sledovat počasí. 1. listopadu totiž začíná pětiměsíční období, kdy je za ryze zimních podmínek povinné přezout auto na zimní pneumatiky. Za nedodržení může řidič dostat až dvoutisícovou pokutu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stovky lidí na Vysočině si v těchto dnech nechávají přezout auta na zimní pneumatiky | Foto: Lucie Maxová

„V období od 1. listopadu do konce března je povinnost používat zimní pneumatiky v případě, že se na vozovce nachází led, sníh nebo námraza, anebo v případě, že je možné výskyt takovýchto situací předpokládat,“ potvrdila Šárka Homfray z legislativního odboru ministerstva dopravy.

Na vybraných silnicích bude ale i letos umístěna značka Zimní výbava, která nařizuje používání zimních pneumatik bez ohledu na počasí.

„Umístění značky Zimní výbavy záleží na rozhodnutí o konkrétní místní úpravě pravidel provozu na pozemních komunikacích. Pokud bude takováto značka umístěna na pozemních komunikacích, tak bez ohledu na konkrétní povětrnostní situaci je nutné mít tedy zimní výbavu,“ vysvětlila Homfray.

Podle informací Radiožurnálu se motoristé se značkou Zimní výbava setkají například v Krkonoších, na Ústecku nebo na silnici mezi Ostravicí a Bílou.

Eva Kézrová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme