Od noci na Olomoucku hustě sněží, nehod jsou desítky

Husté sněžení od nočních hodin ochromuje dopravu na silnicích střední Moravy, silničáři ale s vypětím sil a s nasazením veškeré techniky udržují vozovky sjízdné. Policisté od rána zasahovali u desítek dopravních nehod v okresech na Hané i pod Jeseníky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Všechny silnice jsou sjízdné, pokud jsou řidiči opatrní a mají zimní vybavení,“ shodli se správcové cest a policisté z Jesenicka, Šumperska, Přerovska, Olomoucka, Prostějovska a Bruntálska v sousedním Ostravském kraji. Ve vyšších polohách okresů napadlo 15 až 20 centimetrů sněhu a sněžení stále neustává. „Silnice jsou mnohde na hranici sjízdnosti, protože sníh během chvilky skryje posyp silničářů,“ uvedl operační důstojník prostějovské policie.

Nepřízeň počasí se odrazila ve zvýšeném počtu dopravních nehod, podle dostupných informací se obešly bez vážnějších zranění. „Od rána máme 15 nehod a další stále přibývají,“ konstatoval krátce před 12:00 operační důstojník policie na Olomoucku. Podobná situace je i na Přerovsku a Bruntálsku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme