Od nového roku je poker považován za hazard. Hráči proti tomu protestují

Asociace českého pokeru protestuje proti novele loterijního zákona, která od nového roku považuje poker za hazard, který by se měl provozovat jen v kasinech. Poker je pro ni sport, případně dovednostní hra. Proto dnes pořádala protestní turnaj s názvem Poker není zločin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poker | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Z hlediska novely loterijního zákona byl dnes pořádaný pokerový turnaj nezákonný. „Podle našeho mínění ne, protože se domníváme, že na pořádání pokerového turnaje jako dovednostního turnaje není potřeba loterijní licence. Ovšem podle současného ustanovení loterijního zákona jsme byli kontrolováni a bylo s námi zahájeno správní řízení,“ říká předseda Asociace českého pokeru Milan Sláma, podle kterého dnes na stole neležely žádné peníze.

Kdo od nového roku provozuje poker, musí mít řádnou licenci, povolení k provozování her, musí zaplatit a složit jistinu, která je stamilionová a platit řádné daně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hosty Ozvěn dne byli předseda Asociace českého pokeru Milan Sláma a náměstek ministra financí Tomáš Zídek

Pro pokerové kluby je podle Slámy naprosto nemyslitelné, aby skládaly takto horentní částky, které jsou určené pro provozovatele loterijních a hazardních her, kde musí být určitá jistina.

„Ve sněmovně vnímali to, že pokerových turnajů je velké množství. Domnívali se, že se tam hraje o velké částky, tak to navrhli zařadit mezi loterijní průmysl a řádně zdanit. Neuvědomili si, že je řada turnajů, kde hrají studenti o pár korun,“ říká náměstek ministra financí Tomáš Zídek.

Podle něj navrhlo ministerstvo financí do nového loterijního zákona určité řešení, kde by turnaje malého rozsahu nespadaly pod loterijní zákon.

„Tento zcela nový zákon je v současné době v legislativní radě vlády a je velkou otázkou, jak bude dlouho trvat jeho přijetí,“ vysvětluje Zídek.

Do té doby musí ministerstvo financí pořadatele akcí postihovat. „Nám nic jiného nezbývá. Státní dozor musí jít a zahájit správní řízení, případně udělit pokutu,“ dodává Zídek.

Michaela Vydrová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme