Od novoročních projevů si rád odpočinu, říká Václav Havel

Prezident Václav Havel natočil ve své pracovně na Pražském hradě svůj třináctý a zároveň poslední novoroční projev. Český rozhlas ho bude společně s veřejnoprávní televizí vysílat ze záznamu první den roku 2003 jako obvykle hodinu po poledni. Na definitivní verzi svého novoročního poselství Havel pracoval necelý měsíc a České televizi přiznal, že už si rád od této práce odpočine.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: hrad.cz

"Mě strašně na tom trápí, že říkám mnoho věcí, které jsem už tisíckrát řekl, jenom je různě obměňuji. Ono to v politice asi jinak nejde, ale mně to činí nesmírné potíže. Já jsem rád, že to bylo naposled."

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Havel o psaní projevů

Jako každoročně je obsah novoročního projevu do poslední chvíle tajemstvím. Vzhledem k tomu, že Václav Havel po téměř 13 letech definitivně opouští Pražský hrad, dá se očekávat, že poslední československý a první český prezident se tuto středu ohlédne za svým působením v čele státu. Jeho mandát vyprší 2. února.

Jana Zemanová, Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme