Od úterý už jen s novými dálničními známkami

Pondělí je poslední den, kdy mohou řidiči využít loňských dálničních známek pro jízdu na českých dálnicích a rychlostních komunikacích. Od úterý 1. února už řidiči musí mít na čelních oknech svých automobilů nalepenou známku novou, s letopočtem 2005. Jinak jim hrozí až 15tisícová pokuta.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálniční kupóny

dálniční kupóny | Foto: Jan Rosenauer

Řidiči, kteří se chystají jet po některém ze zpoplatněných úseků dálnic nebo rychlostních silnic, musí nejpozději v úterý na pravé dolní straně předního skla vylepen nový kupon. Podle informaci Ministerstva financí i obou distributorů, kterými jsou Česká pošta a ABA, je známek všude dostatek.

Kromě nových známek by si řidiči v novém týdnu měli dát pozor i na počasí, opět mohou vznikat ledovka a závěje. Meteorologové varují, že až do středy má sněžit, na horách přibude až půl metru sněhu. V níže položených oblastech hrozí déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Má foukat i silný vítr v nárazech až 70 kilomterů za hodinu.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme