Od úterý už jen s novými dálničními známkami

Pondělí je poslední den, kdy mohou řidiči využít loňských dálničních známek pro jízdu na českých dálnicích a rychlostních komunikacích. Od úterý 1. února už řidiči musí mít na čelních oknech svých automobilů nalepenou známku novou, s letopočtem 2005. Jinak jim hrozí až 15tisícová pokuta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálniční kupóny | Foto: Jan Rosenauer

Řidiči, kteří se chystají jet po některém ze zpoplatněných úseků dálnic nebo rychlostních silnic, musí nejpozději v úterý na pravé dolní straně předního skla vylepen nový kupon. Podle informaci Ministerstva financí i obou distributorů, kterými jsou Česká pošta a ABA, je známek všude dostatek.

Kromě nových známek by si řidiči v novém týdnu měli dát pozor i na počasí, opět mohou vznikat ledovka a závěje. Meteorologové varují, že až do středy má sněžit, na horách přibude až půl metru sněhu. V níže položených oblastech hrozí déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Má foukat i silný vítr v nárazech až 70 kilomterů za hodinu.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme