ODA bude jednat s Českou pojišťovnou o svém dluhu

Občanská demokratická aliance hodlá jednat s Českou pojišťovnou o restrukturalizaci svého dluhu. Po jednání Ústředního sněmu strany to řekl její předseda Michael Žantovský s tím, že plné soukromé vlastnictví věřitele ODA - České pojišťovny otevírá nové možnosti řešení tohoto problému. Občanská demokratická aliance zároveň odsoudila proces postupné legitimizace komunistického režimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Žantovský | Foto: ODA

Plné soukromé vlastnictví České Pojišťovny otevírá podle Občanské demokratické aliance prostor pro další jednání o restrukturalizaci dluhu této strany ve výši asi 60 milionů korun. Po jednání Ústředního sněmu aliance její předseda Michael Žantovský přiznal, že dluh komplikuje další vývoj uvnitř strany:

"Tento dluh rozhodně omezuje naše manévrovací možnosti a je to věcí naší zodpovědnosti, abychom ho vyřešili nemůžeme ho přenášet na naše koaliční partnery a nectěli bychom to duělat ani kdyby k tomu byly ochotni. Dlouhodobě my jsme zastánci integračních tendencí ve Čtyřkoalici a pokud se jako celek osvědčí v nastávajících volbách, tak to bude výrazná pobídka pro další integrační kroky."

Ústřední sněm ODA také při příležitosti výročí 17. listopadu odsoudil kriminalizaci odpůrců komunismu. Zároveň vyzval k odchodu ty členy vlády, kteří byly vědomými či nevědomými spolupracovníky bývalé STB.

Markéta Kaclová, Jaroslav Zvára Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme