ODA bude jednat s Českou pojišťovnou o svém dluhu

Občanská demokratická aliance hodlá jednat s Českou pojišťovnou o restrukturalizaci svého dluhu. Po jednání Ústředního sněmu strany to řekl její předseda Michael Žantovský s tím, že plné soukromé vlastnictví věřitele ODA - České pojišťovny otevírá nové možnosti řešení tohoto problému. Občanská demokratická aliance zároveň odsoudila proces postupné legitimizace komunistického režimu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Žantovský

Michael Žantovský | Foto: ODA

Plné soukromé vlastnictví České Pojišťovny otevírá podle Občanské demokratické aliance prostor pro další jednání o restrukturalizaci dluhu této strany ve výši asi 60 milionů korun. Po jednání Ústředního sněmu aliance její předseda Michael Žantovský přiznal, že dluh komplikuje další vývoj uvnitř strany:

"Tento dluh rozhodně omezuje naše manévrovací možnosti a je to věcí naší zodpovědnosti, abychom ho vyřešili nemůžeme ho přenášet na naše koaliční partnery a nectěli bychom to duělat ani kdyby k tomu byly ochotni. Dlouhodobě my jsme zastánci integračních tendencí ve Čtyřkoalici a pokud se jako celek osvědčí v nastávajících volbách, tak to bude výrazná pobídka pro další integrační kroky."

Ústřední sněm ODA také při příležitosti výročí 17. listopadu odsoudil kriminalizaci odpůrců komunismu. Zároveň vyzval k odchodu ty členy vlády, kteří byly vědomými či nevědomými spolupracovníky bývalé STB.

Markéta Kaclová, Jaroslav Zvára Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme