ODA splatila pojišťovně deset miliónů z dluhu

Občanská demokratická aliance splatila první část svého dluhu tak, jak se k němu v lednu zavázala. Deset miliónů korun převedla ODA ve čtrvtek na účet České pojišťovny. Na tuto splátku svého téměř sedmdesátimiliónového dluhu si strana půjčila od 27 svých členů a příznivců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Žantovský | Foto: Michal Doležal

Podle předsedy Michaela Žantovského tím ODA prokázala, že dluh byl jen zástupným tématem v temné intrice a zánik Čtyřkoalice byl zhola zbytečný. "ODA je nyní právně i finančně v postavení, kdy bezpečně dostojí svým závazkům," uvedl.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Žantovský: Dluh byla jen záminka

Žantovský také odmítl tvrzení Cyrila Svobody, že by Aliance dlužila lidovcům jeden milión korun. Znovu to označil za Svobodův trik, který použil, aby zdůvodnil zákulisní dohodu o vyloučení ODA, kterou, jak se Žantovský domnívá, uzavřeli lidovci se sociální demokracií.

To ale Radiožurnálu popřel místopředseda KDU-ČSL Jan Kasal. "Jsem přesvědčen o tom, že ODA nevyrovnala všechny dluhy, které měla při krajské a senátní kampani v předloňském roce. Podle mých informací dluží KDU-ČSL něco více něž 900 tisíc korun," řekl Kasal.

Žantovský zároveň zveřejnil jména všech věřitelů - patří mezi ně sám Žantovský, jeho předchůdce Jan Kalvoda, místopředseda Oldřich Kužílek a řada krajských představitelů strany. Část dluhu zaplatila ODA i z vnitrostranické sbírky, která vynesla asi čtvrt miliónu korun. Do sbírky přispěli i bývalí čelní politici aliance Vladimír Dlouhý, Pavel Bratinka a Libor Kudláček.

Lucie Weissová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme