ODA ultimátum koaličních partnerů nepřijme

ODA nehodlá jednat se svými koaličními partnery o další podobě Čtyřkoalice. Jejich nabídku na sloučení považuje za ultimátum a nehodlá ji přijmout. Unie svobody - Demokratická unie nabídla Alianci integraci, aby společnými silami vyřešily problém s téměř 70miliónovým dluhem. Pokud ODA tento návrh do konce týdne nepřijme, nebude na kandidátkách pro sněmovní volby. Tak formulovali své požadavky zástupci další čtyřkoaliční strany - KDU-ČSL. Užší vedení ODA se ale sejde až příští víkend.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřkoalice | Foto: Čtyřkoalice, Martin Hromádka

Předseda Občanské demokratické aliance Michael Žantovský Radiožurnálu řekl, že tato nabídka je pro jeho stranu nepřijatelná a vedení aliance bude o situaci jednat až příští víkend. "Pokud bychom na takto formulované usnesení reagovali, tak bychom tím současně říkali, že to ultimátum přijímáme. My nepovažujeme za možné, jednat na základě ultimát mezi partnery, kteří se dobrovolně spojili ve Čtyřkoalici. Nebudeme na základě ultimát jednat."

Podle předsedy křesťanských demokratů Cyrila Svobody nejde o žádné ultimátum, ale o výhodnou nabídku. Pokud na ni ODA nejpozději zítra nepřistoupí, bude KDU-ČSL jednat o sestavování kandidátek pro sněmovní volby bez Aliance. "Chci říct, že je to naprosto pevné stanovisko naší strany."

Vedení Občanské demokratické aliance bude o situaci ve Čtyřkoalici jednat až příští víkend. Řekl to mluvčí strany Zdeněk Pavelka. Čtyřkoaliční partneři ale čekají, že se ODA k jejich návrhům na vyřešení svého dluhu vyjádří nejpozději zítra.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme