Odboráři budou demonstrovat proti reformám, jsou podle nich asociální

Další demonstraci proti vládní politice chystají na dnešek odbory a občanské iniciativy z platformy Stop vládě. Letos v dubnu na podobnou akci dorazilo na sto dvacet tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka. Pochod odborářů Prahou. Poslední zastávka – Úřad vlády. | Foto: Filip Jandourek

Protestující tvrdí, že pokračující vládní koalice prosazuje asociální reformy. A to i přes neúspěch jejích stran v krajských volbách.

„Vím, že některé sociální skupiny jsou obtížné, osamělí důchodci, matky samoživitelky apod. A tak samozřejmě sociální systém ve své adresnosti na toto musí pamatovat,“ říká premiér Petr Nečas.

S odboráři chce například jednat nová ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. „Nebudeme hluší k připomínkám lidí, který skutečně někdy mají hluboko do kapsy, ale že bych si troufala dnes říci, že na to máme recept a že přijdu mezi lidi a začnu rozdávat z jedné kapsy, z druhé kapsy, to si netroufám,“ říká.

Šéf odborového svazu KOVO Josef Středula očekává účast tisíců lidí. „Jestli to bude tak, že někdo bude zpochybňovat demonstrace, že lidi se jenom tak sešli, tak v tom případě se dá očekávat, že nespokojenost bude dosahovat hraničních hodnot,“ varuje.

Martin Drtina, Lenka Jansová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme