Odboráři plánovanou stávku odvolali, autobusy ve čtvrtek vyjedou

Odboráři Dopravního podniku Ústeckého kraje a sesterské společnosti ČSAD Česká Lípa ve čtvrtek vyjedou na všech spojích podle jízdního řádu. Výstražná stávka tak nebude a v dohledné době žádnou jinou formu protestu nechystají. Na zastávkách by se naopak mělo objevit autobusů víc. Přestože se odboráři rozhodli po garancích svého zaměstnavatele vyjet, kraj už jejich služby nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nespokojení řidiči autobusů v Ústí nad Labem | Zdroj: ČTK

Ještě krátce před devátou hodinou večer měli odboráři z Dopravního podniku Ústeckého kraje a ČSAD Česká Lípa důvod k optimismu. Jejich vedení jim zaručilo požadované sociální jistoty a jejich mluvčí Josef Provazník tedy mohl prohlásit: "Stávkový výbor udělá vše proto, aby všechny autobusy vyjely řádně, dle platných jízdních řádů."

Doslova ledovou sprchou pak pro ně může být informace z kraje. Chování dopravců přirovnal hejtman Jiří Šulc k rozmarům starého krále z pohádky Pyšná princezna a na způsob jednání "odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil" už kraj prý slyšet nebude.

"Poroto jsme se rozhodli vypovědět ČSAD Česká Lípa všech 15 smluv. To znamená, my od ČSAD Česká Lípa nepožadujeme, nebudeme požadovat a nechceme žádnou službu v oblasti veřejné dopravy od soboty tohoto týdne. My si dopravu zajistíme jinými dopravními subjekty za ceny, které jsou na trhu běžné. Doufám, že i za podmínek, které jsou také běžné. To znamená, že nám nikdo nebude vyhrožovat stávkami a tím, že bude stále měnit svá rozhodnutí, zda pojede, či ne," řekl Českému rozhlasu Šulc.

Hejtman Jiří Šulc zároveň nabídl zprostředkování práce řidičům, které by obě firmy případně propustily.

Související příspěvek si můžete přečíst ZDE.

Marie Matúšů, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme