Odboráři plzeňské Škody se bojí skrytého propouštění

Rada odborů plzeňské Škodovky odmítla setkání s generálním ředitelem Škoda Holding Martinem Romanem. Jednání mělo vyjasnit spory kolem direktivní mzdové politiky, kterou odboráři považují za skrytou formu dalšího propouštění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rada předsedů odmítá direktivní hodnocení zaměstnanců a požaduje ponechat všechny personální záležitosti na jednotlivých společnostech holdingu. V opačném případě chtějí odboráři, aby vedení stejně direktivně řídilo všechny společnosti a nejenom mzdovou otázku zaměstnanců. Spory se točí kolem platů, které byly rozděleny do kategorií, přičemž pátá kategorie podle odborářů znamená, že je pracovník doslova nežádoucí. Takových je údajně až 15 procent a tito lidé mají mzdu sníženou o dvacet procent. V případě Škody Ostrov jde o snížení platu o 2600 korun. Podle odborů se jedná o skryté propouštění, ale následná oboustranná jednání by mohla spory vyřešit.

Markéta Kaclová, Jana Mertová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme