Odboráři představí veřejnosti svoji verzi důchodové reformy

Ponechat pojistné v celé výši ve státním důchodovém pilíři, v penzijních fondech spořit jen dobrovolně a s významným příspěvkem státu a podporou zaměstnavatelů. Tak by podle odborů měl vypadat základ důchodové reformy. Odbory dnes představí svůj návrh veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Jaroslav Zavadil v úvodu V. sjezdu ČMKOS. | Foto: Tomáš Adamec

Podrobně svůj dokument, který už představila na Tripartitě, Českomoravská konfederace odborových svazů zveřejní dnes.

Čím se liší o šesti návrhů reformy penzí, které už má vláda k dispozici, vysvětlil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Zavadil o důchodové reformě.mp3

„V žádném případě se nechceme dotýkat průběžného systému, který jako jediný funguje dobře. Chceme se zabývat otázkou kapitálových fondů, transformací fondů, které nesplňují původní účely, a v žádném případě nepodporujeme povinnost, protože se domníváme, že na to řada lidí nebude mít finanční prostředky,“ dodává Zavadil.

I když se její představa reformy penzí od návrhů, které má zatím k dispozici vláda liší, ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek je ochoten o ní diskutovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Drábek o důchodové reformě.mp3

„Jestli základní návrh počítá s tím, že se část prostředků použije na kapitálové spoření, je to jeden pohled. Pokud odbory navrhují, aby příspěvek zůstal na dnešní výši a doplnění se vyřešilo transformací, je to pohled podložený argumenty a je potře zvážit všechna pro a proti a vybrat nejlepší variantu,“ říká Drábek.

Věra Pfeifferová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme