Odboráři se na jednání tripartity chystají kritizovat vládu za změny ve zdravotnictví

Odbory kritizují vládu, že pohrdá tripartitou. Vláda má dnes projednat chystané změny ve zdravotnických zákonech se zástupci zaměstnavatelů a odborů. Kabinet přitom tři ze čtyř zákonů ministra zdravotnictví Tomáše Julínka už včera schválil. Odboráři mají k reformě velké výhrady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům odborových svazů

Dům odborových svazů | Foto: ČMKOS

Trnem v oku jsou zdravotnickým odborům například chystané změny záchranné služby. Podle nich není jasné, kde se na nová výjezdová centra vezmou peníze a jednotlivé záchranky nebudou mít jistotu, že dostanou slíbené dotace. To je jen jedna z výtek vůči návrhům ministra zdravotnictví, které včera schválila vláda.

Fakt, že se tak stalo ještě před jednáním tripartity, které si vyžádali zaměstnavatelé a zaměstnanci - označili odbory za porušení základního standardního principu.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek včera částečně uspěl, když vláda po zapracování připomínek lidovců schválila zákony o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách a o záchranné službě.

Do pondělka mají experti najít i formulaci v zákoně o veřejném zdravotním pojištění, která by byla přijatelná pro KDU-ČSL. Poté má vláda odsouhlasit také tuto normu.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme