Odboráři se opět se Špidlou nedohodli

Odboráři z rozpočtové a příspěvkové sféry se s vicepremiérem Vladimírem Špidlou opět nedohodli na navýšení mezd. Původně měli dostat přidáno už od Nového roku, vzhledem k úpravám státního rozpočtu se tak nestalo. Po pátečním jednání jsou tak státní zaměstnanci opět blíž stávce. Rozhovory budou pokračovat příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla | Foto: Petra Mášová | Zdroj: ČTK

Růst mezd o osm a mzdových tarifů o deset procent mělo státním zaměstnancům zajistit sedm a půl miliardy korun. Státní rozpočet ale počítá se sumou o miliardu a půl nižší. Vláda proto zvýší platy až v dubnu. Odboráři jsou proto rozezleni. "Budou to především naši členové, kteří pokud se rozhodnou o protestu, rozhodnou o jeho formě," připomíná šéf školských odborů Jaroslav Ressler.

Protesty jsou po dnešku zřejmě znovu o něco aktuálnější. "Na základě složitého jednání došlo k vzájemné dohodě že se schůzka přeruší a jednání bude pokračovat v příštím týdnu," řekla Radiožurnálu ihned po schůzce s vicepremiérem Vladimírem Špidlou Alena Vondrová, zastupující další státní zaměstnance.

Ze svých požadavků prý odboráři nemohou ustoupit. Rozdíl v platech v podnikatelské a veřejné sféře se totiž neustále zvětšuje a blíží se úrovni éry Klausových balíčků.

Milan Kopp, Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme