Odboráři se před protesty sejdou s vedením ministerstva vnitra a policie

O plánu úspor na příští rok mají dnes jednat zástupci policejních odborů s vedením ministerstva vnitra a policie. Jen na platech má policie příští rok ušetřit miliardu a 700 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Odboráři varují, že škrty spolu s dalšími opatřeními mohou bezprostředně ohrozit bezpečnost lidí, říká policejní odborový předák Milan Štěpánek.

„Částka, která má být ušetřena v rámci fungování policie nebo hasičů je nemožná. Osm miliard nejsou úspory, ale škrty. Není vůbec domyšlené, jaké budou mít avizované škrty dopad na fungování zmíněných složek,“ řekl Radiožurnálu Štěpánek.

Kriticky hodnotí šéf policejních odborů také plán snížit počet policejních služeben.

„Jestliže bude ohroženo fungování policie, logicky se otevírá snížení bezpečnosti pro spoluobčany. Například Praha 10 už nyní uzavřela smlouvu s nejmenovanou společností, a to v rámci zajištění služeb veřejného pořádku. Rušení služeben, tak jak to nastínil ministr vnitra, je veskrze nesmyslné,“ uzavřel Štěpánek.

Martin Drtina, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme