Odboráři svolali demonstraci na podporu zákoníku práce

Na podporu zákoníku práce budou odbory na konci listopadu v Praze demonstrovat. Bude to zároveň protest proti omezování zaměstnaneckých a odborových práv. Odboráři akci plánují na 26. listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

Protestní průvod vyjde z Letenské pláně a skončí demonstrací na Palachově náměstí. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Milan Štěch očekává, že by se do akce mohlo zapojit až 25 tisíc lidí.

"Demonstrací chceme vyjádřit na jedné straně podporu návrhu zákoníku práce, tak jak je vládou předložen do Poslanecké sněmovny, za druhé chceme upozornit veřejnost na to, že jsou velmi výrazné snahy omezit práva odborů a samozřejmě velmi výrazně zhoršit postavení zaměstnanců," uvedl Štěch.

Lídři vládní koalice se dnes dohodli, že o zákoníku práce budou vládní strany ještě jednat. Lidovci ustoupili od návrhu, aby vláda pracovní kodex stáhla ze Sněmovny. Vyhověla tím požadavku ČSSD, která se obávala, že tímto způsobem by se už nestihl zákoník schválit do voleb.

Marika Táborská, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme