Odborníci hovoří o rozvoji kardiocenter

Na půdě pražského Institutu klinické a experimentální medicíny odborníci jednají t o trendech rozvoje kardiocenter v České republice. Debaty se zúčastní i ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kardiolog při práci | Foto: Radana Schaeferová

Přednosta kardiocentra IKEM Jan Pirk ve Světě o deváté Rádia Česko zdůraznil, že v rozvoji nejde o rušení menších kardiocenter, ale o soustředění některých drahých a i riskantních výkonů v největších centrech, která mohou zajistit nejlepší provedení i zvážení indikace. „Nic nerušíme.“

„Kardiocentra provedou vysoce kvalifikované výkony a pacienta pak vrátí do péče terénního kardiologa,“ připomněl Pirk. Zároveň řekl, že nevidí důvod, proč by čeští pacienti měli vyhledávat obdobná zařízení v zahraničí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přednosta kardiocentra IKEM Jan Pirk ve Světě o deváté Rádia Česko


„Péče o pacienty se srdečními onemocněními je v České republice opravdu na špičkové úrovni a já opravdu nevidím žádný katastrofální problém v českých kardiocentrech,“ připomněl Pisk.


„Musím říci, že největším nedostatkem byl nízký počet sestřiček, a to se v poslední době, aspoň u nás v IKEMu díky personální politice podařilo zvrátit. Sestřičky mají zájem o práci v kardiocentrech.“ Jan Pirk si myslí, že staávající kardiocentra by měla být využívána na maximum kapacity a další by se už neměla otevírat.

Milan Kopp, Karolína Koubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme