Odborníci nečekají po odklonění dopravy v Plzni velké zlepšení

Plzeň ode dneška zná výsledky studie o dopadu tranzitní dopravy po silnici 1/26 na místní životní prostředí. Jde o dopravu, která bude v budoucnosti odkloněna dálničním obchvatem ven z Plzně. Na unikátním výzkumu za půl miliónu korun se podílelo patnáct institucí z celé republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samotné výsledky studie nejsou nijak převratné. Použitá metodika ale umožnila přesněji odhadnout, jaký dopad na situaci ve městě bude mít v budoucnu mít právě dálniční obchvat Plzně. Podle Libuše Bartošové z Městské hygienické stanice nelze v denních hodinách očekávat výrazné zmírnění hlukové zátěže podél trasy průtahu. "Díky odklonění tranzitní dopravy dojde především k poklesu hladin hluku v nočních hodinách. Tam já vidím jasný důvod pro urychlené odvedení tranzitní dopravy do města." Ještě méně optimistický byl Zdeněk Roubal z Českého hydrometeorologického ústavu. "Já se domnívám, že nelze očekávat výrazné zlepšení této situace z hlediska znečištění ovzduší."

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme