Odborníci se zabývají domácím násilím

Skoro 16 procent našich občanů má osobní zkušenost s domácím násilím. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM pro Bílý kruh bezpečí a společnost Phillip Morris. Průzkum odhalil také některé mýty a předsudky. Většina lidí se například domnívá, že oběťmi domácího násilí se stávají nejčastěji slabé a bojácné ženy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu sdělila psycholožka Ludmila Čírtková, odborníci mají úplně jiná zjištění. Obětí domácího násilí se může stát skutečně kdokoli. Setkává se třeba s případy, kdy lidé mají vysokoškolské, mnohdy dokonce právní či psychologické, vzdělání. V takových případech by se dalo očekávat, že budou schopni situace, do kterých se dostávají, řešit. Zvláštností domácího násilí je ale právě to, že u oběti omezuje schopnost postavit se útokům, protože je páchá člověk, který by je naopak měl mít rád.

V České republice nefungují státní intervenční centra, která by poskytla obětem domácího násilí radu a pomoc. Občanské sdružení Bílý kruh bezpečí od září zprovozní celorepublikovou linku pomoci a připravuje i celostátní osvětovou kampaň. Poradny Bílého kruhu bezpečí zatím působí v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a Pardubicích.

Pavla Dluhoschová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme