Odborníci upozorňují:Vyměňte si řidičský průkaz včas

Dopravní odborníci znovu upozorňují na povinnou výměnu řidičských průkazů. Týká se totiž téměř 1,1 milionu řidičů. Konečný termín je sice naplánovaný až na konec příštího roku, protože se ale týká více než šestiny řidičů, neměli by návštěvu úřadu obce s rozšířenou působností odkládat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

starší řidič

starší řidič | Foto: Fotobanka stock.xchng

Odborníci upozorňují, že v minulých letech řidiči výměny odkládali na poslední chvíli, a před úřadem pak museli vystát několikahodinové fronty.

"V současné době máme vyměnit ještě více než 130.000 řidičských průkazů jen v Praze. Kdybychom chtěli, aby se to stihlo do roku 2010, jak je naplánováno, tak bychom potřebovali vyměnit kolem 500 průkazů denně," řekl Josef Mihalík, ředitel odboru dopravně správních agent Pražského magistrátu

"Potom tady máme fronty a je to nezvládnutelné. Máme určitý počet pracovníků a kvůli tomu, že řidiči přijdou třeba 3 měsíce před koncem lhůty, nejsme schopni sem dát další pracovníky, protože každý musí mít zkoušku odborné způsobilosti," dodal Mihalík.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme