Odborníci varují: Více než polovina lidí si špatně myje ruce

Jen čtyřicet procent lidí se dostatečně věnuje hygieně rukou. I proto je 5. květen Světovým dnem hygieny rukou. Při špatné hygieně rukou vzrůstá riziko přenosu nakažlivých nemocí, jako jsou žloutenka nebo mononukleóza. Pražská nemocnice Motol ve středu organizuje speciální stánek, kde se lidé můžou poradit o správné hygieně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Toaletní mýdlo

Toaletní mýdlo | Foto: Comstock Images

„Je dobré používat tekutá mýdla, protože i ta pevná mohou být osídlena různými mikroorganizmy. Ruce bychom si samozřejmě měli mýt důkladně a měli bychom používat svůj vlastní ručník. Pokud jsme někde na pracovišti, tak je dobré si ruce utírat do ručníků jednorázových,“ řekla doktorka Vilma Benešová z pražské motolské nemocnice.

„Máme nedávnou velkou zkušenost s epidemií hepatitidy typu A, která trápila střední Čechy a i další kraje v Česku. Tato vlna trvala téměř dva toky a je zjištěno, že se opravdu nemoc šířila nečistýma rukama. Podle našich statistik jen čtyřicet procent lidí věnuje hygieně rukou dostatečnou pozornost, což je dost smutné,“ uzavřela Vilma Benešová.

Nikola Bojčev, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme