Odborový svaz pracovníků školství vyhlásil stávkovou pohotovost

Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Nelíbí se jim, že vláda nereaguje na jejich protesty proti snižování výdajů na školství. Petici, kterou podepsalo téměř 65 tisíc občanů, odeslaly na Úřad vlády už 28. června. Kabinet však dosud neodpověděl, přestože tak měl podle zákona učinit do 30 dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

základní škola | Foto: Marián Vojtek

Podle odborářů je situace naprosto neudržitelná. "Tady můžeme hovořit o určité aroganci a možná i o amatérismu úředníků, kteří toto měli vyřídit," říká předseda školských odborářů František Dobšík.

Odbory školství předaly už 28. června vládě petici podepsanou 65 tisíci občany, kteří nesouhlasí s opatřeními vlády souvisejícími s reformou veřejných financí. Kabinet však dosud podle Dobšíka neodpověděl, přestože tak měl podle zákona učinit do 30 dnů.

Podle mluvčí Úřadu vlády Jany Bartošové ale byla odpověď na petici odeslána už minulý týden. "Určitě ji musí mít. Podle toho, co my máme zjištěno, tak ta odpověď odcházela minulý týden, do rukou pana Dobšíka," potvrdila Českému rozhlasu Bartošová.

František Dobšík na sdělení Úřadu vlády reagoval: "My žádnou odpověď k dispozici nemáme a žádná pošta se tady ještě nikdy neztratila, takže by mne překvapilo, kdyby se tady ztratila zrovna tato důležitá odpověď."

Stávková pohotovost školských odborářů tedy stále trvá. Pokud by se odpověď od Úřadu vlády do rukou odborářů nedostala, hrozí až stávkou ve formě uzavření škol.

Marie Matúšů, Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme