Odborový svaz Taxi Praha svůj protest u magistrátu odložil

Boj Odborového svazu Taxi Praha s magistrátem pokračuje. Skupina taxikářů měla odpoledne u sídla primátora pořádat protestní jízdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Podle předsedy odborového sdružení Taxi Praha Pavla Jelínka jim vedení města zasahuje do soukromého podnikání.

"Zejména se jedná o to, že magistrát určuje soukromému subjektu, kterému ničím nepřispívá na provoz, že vozidlo bude určité barvy nebo že bude splňovat určité stáří. Přitom i dvacet let staré vozidlo, pokud projde technickou prohlídkou, může jezdit na komunikacích, tak by mohl i taxík, pokud splňuje tyto podmínky."

Taxikáři chtěli tímto způsobem upozornit také na systém tzv. stanovišť se správcem. Ten podle jejich názoru znemožňuje jejich využívání jiným vozidlům, než jsou vozidla správce. Provozovatele stanoviště pověřuje magistrát.

Naplánovanou protestní akci ale nakonec odložili na pátek. Důvodem je podle Jelínka rozhodnutí evropského soudu, který nedávno v obdobném sporu s městem Karlovy Vary rozhodl ve prospěch taxikářů.

Taxikáři z Odborového svazu Taxi Praha teď chtějí zjistit podrobnější informace. Například jejich kolegové v Karlových Varech mají podle rozhodnutí soudu dostat náhradu škody za to, že nemohli využívat městské taxi stanoviště.

Pražský magistrát kritiku zásadně odmítá. Od Odborového svazu Taxi Praha se distancují také ostatní taxi služby v metropoli.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme