Odbory a zaměstnavatelé společně za zachování stravenek

Tradiční soupeře - odbory a zaměstnavatele - spojil boj o stravenky. Nelíbí se jim, že vláda v pondělí odsouhlasila poslanecký návrh, který ruší jejich daňové zvýhodnění. Podle zaměstnavatelů i odborářů to poškodí jak firmy, tak jejich zaměstnance. Ve společném prohlášení tedy apelují na zákonodárce, aby pro návrh nehlasovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům odborových svazů

Dům odborových svazů | Foto: Jan Rosenauer

Podle premiéra Mirka Topolánka je pro snižování daní a zjednodušení daňové agendy a legislativy odstranění daňových výhod podmínkou. "To nepůjde bez diskuse nad celou řadou odpočitatelných položek, daňových úlev a podobných zvýhodnění, jakou jsou právě ty stravenky jako symbol."

To se ale nelíbí zaměstnavatelům a odborům. Ve společném prohlášení upozorňují zákonodárce na negativní dopad zrušení daňového zvýhodnění jak na zaměstnance, tak podnikatele. V netradiční shodě se tradiční rivalové snaží zrušení daňového zvýhodnění stravenek zabránit. Potvrdil to generální ředitel Svazu průmyslu a dopravy ČR Zdeněk Liška. "My o tom samozřejmě s poslanci diskutujeme, diskutujeme i se senátory. Máme zájem na tom, aby ten systém byl zachován, třeba ve zpřísněném režimu. Každopádně by bylo nešťastné to úplně zrušit."

Podle místopředsedkyně Českomoravské konfederace odborových svazů Marcely Kubínkové vláda zneužívá trpělivost zaměstnanců. Odboráři proto chystají protesty. "Pokud jde o určité projevy nesouhlasu, nebudou zaměřeny jenom na stravenky, ale budou zaměřeny vůbec na vládní reformy."

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme