Odbory budou žádat navýšení mezd

Odboráři ze škol, nemocnic a státní správy budou jednat s představiteli vlády. Zatím jsou ve stávkové pohotovosti kvůli odložení desetiprocentního zvýšení platů. Státním zaměstnacům se totiž v porovnání se soukromou sférou výrazně propadly mzdy. Rozdíl, který vytvořila především inflace, je zhruba 2000 korun a vláda se ho zavázala vyrovnat k prvnímu lednu příštího roku. V novém návrhu státního rozpočtu se ale počítá se zvýšením mezd až od prvního dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Konkrétní požadavky odborářů upřesnila v pořadu Radiožurnálu Otázka dne jejich zástupkyně Alena Vondrová. "Budeme konstatovat, že náš požadavek na osmiprocentní navýšení objemu mzdových prostředků je naprosto oprávněný, a sdělíme vládě požadavek, aby se snažila s rozpočtovým výborem a parlamentem ještě též jednat o tom, zda by nemohlo dojít k určitým přesunům v rámci druhého čtení státního rozpočtu, aby se vyrovnala ta ztráta zhruba 1 a půl miliardy, ke které došlo."

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme