Odbory budou žádat navýšení mezd

Odboráři ze škol, nemocnic a státní správy budou jednat s představiteli vlády. Zatím jsou ve stávkové pohotovosti kvůli odložení desetiprocentního zvýšení platů. Státním zaměstnacům se totiž v porovnání se soukromou sférou výrazně propadly mzdy. Rozdíl, který vytvořila především inflace, je zhruba 2000 korun a vláda se ho zavázala vyrovnat k prvnímu lednu příštího roku. V novém návrhu státního rozpočtu se ale počítá se zvýšením mezd až od prvního dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Konkrétní požadavky odborářů upřesnila v pořadu Radiožurnálu Otázka dne jejich zástupkyně Alena Vondrová. "Budeme konstatovat, že náš požadavek na osmiprocentní navýšení objemu mzdových prostředků je naprosto oprávněný, a sdělíme vládě požadavek, aby se snažila s rozpočtovým výborem a parlamentem ještě též jednat o tom, zda by nemohlo dojít k určitým přesunům v rámci druhého čtení státního rozpočtu, aby se vyrovnala ta ztráta zhruba 1 a půl miliardy, ke které došlo."

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme