Odbory chtějí s vládou jednat o dopadech krize. Předloží svá řešení

Odbory chtějí jednat s vládou o ztlumení dopadů ekonomické krize. Připravily proto šestibodový materiál, který vládě předloží. Kromě boje proti korupci v něm požadují také audit státních výdajů nebo progresivní zdanění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Zavadil, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů | Foto: Filip Jandourek

Na společném postupu při jednání s vládou se chtějí odboroví předáci domluvit se zástupci zaměstnavatelů.

Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslava Zavadila je pravděpodobnost, že se odbory s podnikateli na společném tlaku na vládu shodnou, vysoká.

„Korupce trápí jako zaměstnavatele, tak nás. Boj proti špinavým penězům trápí obě strany a takto bychom mohli pokračovat, takže já jsem přesvědčen, že i zaměstnavatelská strana bude na naší straně. Můžeme se někde rozejít, ale já si myslím, že by to mohla být většinoví shoda,“ uvedl Zavadil.

V daňové oblasti odbory chtějí například změny ve struktuře sazeb, zavedení daňové progrese a posílení přímých daní. Také požadují audit výdajů státu, který by zjistil, kde ve veřejných rozpočtech unikají peníze. Vláda by se rovněž měla zaměřit na korupci, která podle odborů odrazuje vstup zahraničního kapitálu.

Věra Pfeifferová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme