Odbory dnes upřesní podobu stávky proti vládním škrtům

Odborové svazy dnes upřesní detaily o chystané stávce zaměstnanců veřejného sektoru. Protest naplánovaný na 8. prosince má vyjádřit jejich nespokojenost se snižováním platů a změnou zákoníku práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hromadná demonstrace odborářů v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Po včerejšku je jasné, že hlavní mítink se uskuteční v Praze na Palackého náměstí pět minut po poledni. Obdobně budou vypadat protesty i v ostatních krajských městech.

Podle Ivany Břeňkové z odborového svazu zdravotnictví a sociální péče budou diskusní setkání třeba i ve školách nebo v nemocnicích. „V některých případech může dojít, aspoň někteří kolegové o tom tak mluvili, i k zavření škol,“ uvedla.

Dodala, že samozřejmě ve zdravotnictví a sociálních službách bude zajištěna péče o pacienty i klienty. „Ale bude tam určitá podpora. Například ve FN Motol jsme domluveni, že se zaměstnanci sejdou na shromáždění a bude se tam hovořit o tom, co se stalo a jaké jsou další důsledky,“ doplnila.

Odboráři také počítají s podporou zaměstnanců z podnikatelské sféry, kteří by se k protestům měli připojit alespoň symbolicky.

Katka Brezovská, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme