Odbory MHD vyhlásily stávkovou pohotovost

Vedení dopravního podniku oznámí odborovým organizacím nepříjemnou zprávu. V rámci plánované transformace podniku chce propustit přibližně 130 lidí. Tři odborová sdružení proto už vyhlásila stávkovou pohotovost. Nesouhlasí se mzdovou a personální politikou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autobus MHD | Foto: Jan Rosenauer

Kterých zaměstnanců se propouštění dotkne Radiožurnálu řekl personální ředitel pražského Dopravního podniku Jaroslav Diviš. "Jsou to všechny typy ze všech kategorií kromě řidičů MHD. Těm jsme garantovali, že budou mít všichni zaměstnání. Nejvíc se to týká TH zaměstnanců manipulačních řidičů, dělníků a pomocného obslužného personálu."

Jak Radiožurnálu řekl šéf autobusových odborů DP Stanislav Havrlík, jedná se o propuštění asi 133 lidí. "Celej ten problém spočívá v tom, že restrukturalizace, jak ji provádí vedení Dopravního podniku, tak se domnívám, že tak se to nedá dělat. Nejdřív by měla být připravena koncepce pro celou akciovou společnost a až potom by mělo být prováděno propouštění lidí."

Markéta Kaclová, Ondřej Černý, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme