Odbory oznámí podrobnosti středeční stávky

Odboráři dnes řeknou, kde a jak se bude zítra stávkovat. Státní zaměstnanci se chystají protestovat proti vládním škrtům, proto na den přeruší práci. Zatím není jasné, kde bude zavřeno úplně a kde zaměstnanci stávku jen symbolicky podpoří.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům odborových svazů

Dům odborových svazů | Foto: Jan Rosenauer

Nejvíc lidé protest pocítí ve školství a zdravotnictví. Lékaři a sociální péče přejdou na víkendový provoz, ve školách měli ředitelé už včera rozhodnout o tom, jestli zavřou nebo ne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík ve vysílání Rádia Česko

Předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík konečná čísla zatím nezná, včera to podle něj bylo přes 500 škol, které se zavřou úplně, a asi 2000 škol omezí provoz částečně.

„Buď tam nebude fungovat školní jídelna nebo nebude otevřena družina. Záleželo to na každé jednotlivé škole, jak k tomu přistoupili, my jsme k tomu centrálně pokyny nedávali,“ uvedl Dobšík.

Školy se ke stávce přidávají i přesto, že učitelům se podle ministra školství jako jediné skupině zaměstnanců veřejného sektoru platy nesníží. Podle Dobšíka učitelé chtějí vyjádřit s nepedagogickými kolegy.

„Považujeme je za součást školy, a to šetření na nich, kdy mají nízký plat a ještě jim klesne o deset procent, považujeme za nespravedlivé,“ podotkl Dobšík.

Stávkovat se ve středu bude také na úřadech, ale ne na všech. Například pražský magistrát provoz neomezí a beze změny pojede také veřejná doprava. Lidé se naopak nedostanou třeba do Národní knihovny.

Milan Kopp, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme