Odbory předají premiérovi vlastní návrh změn mzdových tarifů

Premiér Petr Nečas by dnes měl dostat od odborů jejich představu změn zákoníku práce, týkající se mzdových tarifů. Doručit by mu ji měl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Zavadil - nový předseda ČMKOS. | Foto: Tomáš Adamec

Odbory tak reagovaly na nabídku předsedy vlády, že tarifní tabulky by se mohly do budoucna zachovat, platy ale i tak klesnou o 10 procent. Odboráři se proto chtějí pokusit do zákoníku dostat ještě vlastní úpravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil

„Spíš jde o to, aby došlo k pochopení toho, že z návrhů, které zatím byly ze strany vlády předkládány, se až tak moc nezměnilo. Kdyby tam nebyly určité úpravy udělány, tak by se z toho stala určitá cochcárna, docházelo by tam k rozličnému odměňování v různých skupinách,“ řekl Jaroslav Zavadil.

Odbory chtějí i konkrétnější záruky toho, že v letech 2012 až 2014 už platy dále klesat nebudou. Pokud kabinet na tyto návrhy přistoupí, mohla by se podle Zavadila zklidnit i situace kolem platů ve veřejném sektoru. Podrobnosti k vlastní změně zákoníku práce chtějí odbory zveřejnit v úterý.

Igor Maňour, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme