Odbory představí svůj plán na řešení ekonomické krize

Dopady krize na zaměstnance - to je teď hlavní téma odborů. Chtějí radit těm, kteří přijdou o práci. Připravili pro ně informační příručku a nově nezaměstnaným budou pomáhat přímo v regionech odboroví právníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům odborových svazů | Foto: ČMKOS

Hlavním tématem odborů jsou dopady krize na zaměstnance. Chtějí poradit těm, kteří přišli o práci, protože se stále víc českým firem dostává do problémů. Letos by mohly propustit na sedmdesát až sto tisíc lidí.

Nově nezaměstnaným budou pomáhat přímo v regionech odboroví právníci. Poradí, co dělat, když nedostanete výplatu, jestli čekat na výpověď, nebo ji raději dát s předstihem, na koho se obrátit na úřadu práce a jaké jsou možnosti při rekvalifikaci.

Vysvětlí také nová pravidla pro nezaměstnané, která se změnila od prvního ledna - zkrátila se třeba doba, po kterou se vyplácí podpora v nezaměstnanosti. Odbory se zaměří také na zákoník práce a důchodovou reformu. Svoji analýzu si chystají také na tripartitu 29. ledna.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme