Odbory představí svůj plán na řešení ekonomické krize

Dopady krize na zaměstnance - to je teď hlavní téma odborů. Chtějí radit těm, kteří přijdou o práci. Připravili pro ně informační příručku a nově nezaměstnaným budou pomáhat přímo v regionech odboroví právníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům odborových svazů | Foto: ČMKOS

Hlavním tématem odborů jsou dopady krize na zaměstnance. Chtějí poradit těm, kteří přišli o práci, protože se stále víc českým firem dostává do problémů. Letos by mohly propustit na sedmdesát až sto tisíc lidí.

Nově nezaměstnaným budou pomáhat přímo v regionech odboroví právníci. Poradí, co dělat, když nedostanete výplatu, jestli čekat na výpověď, nebo ji raději dát s předstihem, na koho se obrátit na úřadu práce a jaké jsou možnosti při rekvalifikaci.

Vysvětlí také nová pravidla pro nezaměstnané, která se změnila od prvního ledna - zkrátila se třeba doba, po kterou se vyplácí podpora v nezaměstnanosti. Odbory se zaměří také na zákoník práce a důchodovou reformu. Svoji analýzu si chystají také na tripartitu 29. ledna.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme