Odbory se radí, jak proti porušování práv

Některé nadnárodní společnosti porušují práva odborářů, tvrdí Českomoravská konfederace odborových svazů. Proto se na svém dnešním jednání věnuje přípravě protestů proti omezování odborových práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odboráře zalarmovala nedávná událost v jihlavské firmě Bosch-Diesel, kde se měl management firmy podílet na zorganizování protestu zaměstnanců proti odborové organizaci. Jak Českému rozhlasu potvrdil místopředseda konfederace Milan Štěch, odboráři hodlají v této souvislosti podat několik trestních oznámení. Zkusí také varovat ostatní nadnárodní společnosti a hlavně jejich zahraniční vedení. Kvůli událostem ve firmě Bosch připravují odbory trestní oznámení.

Vedení společnosti Bosch-Diesel ale veškerá obvinění odmítá a distancuje se od jakéhokoli ovlivňování zaměstnanců. Českému rozhlasu to sdělil ředitel firmy Heiner Hillmann. "Toto nařčení bych chtěl vehementně odmítnout. Musím říci, že jsem ani zaměstnance, ani vedení podniku nijak motivoval proti odborů. Řekl jsem jen, aby se od akce distancovalo a nepodnikalo žádné aktivity."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme