Odbory se s Grossem shodly na shromažďovacím zákoně

Odbory dojednaly s ministrem vnitra Stanislavem Grossem změny v návrhu zákona o shromažďování - původní verzi totiž razantně kritizovaly. Nelíbily se jim hlavně pasáže omezující právo na pořádání demonstrací. Podle nového znění už organizátoři shromáždění nebudou muset shánět souhlas majitelů prostranství - v platnosti nadále zůstává pouze oznamovací povinnost. Organizátoři ani nebudou přímo zodpovědní za případné trestné činy jednotlivých účastníků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Milan Štěch také uvítal, že z nové verze zákona byla odstraněna pasáž, která organizátorům ukládala povinnost po skončení akce uvést prostranství do původního stavu. Namísto toho ho budou muset pouze uklidit.

"Naši právníci ten poslední upravený návrh posoudili a nevidí v něm žádné vážnější rozpory, které by nám mohly znemožňovat nebo výrazně omezovat konání našich případných akcí", řekl ČRo 1 - Radiožurnálu místopředseda ČMKOS Štěch.

Podle ministra vnitra Stanislava Grosse, který návrh předkládá, má nový shromažďovací zákon zabránit zneužívání demonstrací jinými skupinami. Na demonstrace nebude možné nosit zbraně, výbušniny a a další předměty, které by ostatním lidem nebo zasahujícím policistům mohly způsobit zranění - například dlažební kostky.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme