Odbory viní ministra z omezování možnosti stávkovat

Odbory obviňují ministra práce Jaromíra Drábka, že se snažil zamezit úředníkům stávkovat. Při dnešní demonstraci na pražském Palackého náměstí to potvrdil šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Zavadil - nový předseda ČMKOS | Foto: Tomáš Adamec

Mělo se tak stát na úřadech správy sociálního zabezpečení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil viní ministra

„Přímo zakázat – to jsme nikde neslyšeli, ale nepřímo – to jsem už tady sděloval - že jsme dostali dopis, kde nám píší, že ředitel Státní správy sociálního zabezpečení dostal pokyn od ministra, aby nařídil – dokonce je tam napsáno: nařídil ředitelům poboček, aby zajistili provoz na všech těchto úřadovnách- to si můžu samozřejmě přeložit i do jiné podoby,“ postěžoval si Zavadil.

Ministr se brání

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek ale už včera vydání takového nařízení popřel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr práce Jaromír Drábek odmítá obvinění

„Já jsem žádným způsobem – ani přímo,ani nepřímo nezakázal zaměstnancům v resortu stávkovat. To je prostě nařčení, které hraničí s pomluvou, a já také vyzvu odboráře k tomu, aby se mi veřejně omluvili, protože to považuji za naprosto bezprecedentní, pokud takovým způsobem chtějí zdůvodňovat případnou nízkou účast na stávce,“ uvedl Drábek.

V Česku probíhá od rána jedna z největších stávek. Řada škol, úřadů či knihoven zůstala zavřených, některé nemocnice omezily provoz. Zaměstnanci státní správy tak vyjadřují svou nespokojenost se škrty v platech. Po poledni propukly v některých českých městech také demonstrace, účast ale zaostala za očekáváním odborů.

Milan Kopp, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme