Odbory zatím nezveřejní termín ani podobu případné stávky

Odbory ani dnes neřekly, kdy by se uskutečnila případná stávka kvůli snižování prostředků na platy ve státní správě. Vláda v září schválila novelu zákoníku práce, která by umožňovala využívat ve veřejném sektoru i pásmové odměňování a nebo smluvní platy. Tento postup se odborům nelíbí a proto jedenáct svazů v pondělí vyhlásilo stávkovou pohotovost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hromadná demonstrace odborářů v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Konkrétní datum a podobu protestu ale zástupci zaměstnanců zatím upřesnit nechtějí. Podle Jindřicha Oberreitera, předsedy odborového svazu hasičů, to záleží také na výsledku dalších jednání.

„Nedá se předpokládat, že by stávka byla vyhlášena dřív než budou zakončena jednání. Sám pan premiér Nečas uvedl, že jednání budou vedena do 14 dnů, že návrhy budou projednány na ekonomické poradě ministrů a že bude svolána i K9,“ vysvětlil.

Další kroky by podle něj bylo zbytečné předjímat. „Rozhodně ale budou, pokud budou jednání neuspokojivá nebo pokud sociální dialog bude veden tak, jako do teďka,“ dodal..

Katka Brezovská, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme