Odbory zveřejní detaily plánované demonstrace

Odbory dnes oznámí, jak přesně bude vypadat plánovaná demonstrace 21. září. Protestem se chtějí odboráři postavit hlavně proti vládním úsporným plánům.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace na náměstí Jana Palacha v Praze.

Demonstrace na náměstí Jana Palacha v Praze. | Foto: Tomáš Adamec

Demonstraci jako protest proti škrtům na ministerstvu vnitra vyhlásily policejní odbory. Postupně se k nim ale přidaly i další organizace.

Přehrát

00:00 / 00:00

O detailech plánované demonstrace hovořil ve Světě o osmé místopředseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Daniel Bláha

Příští úterý proto z pražské Letné vyjde průvod, který postupně dojde až na náměstí Jana Palacha, potvrdil místopředseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Daniel Bláha.

„Ta základní masa, to znamená policisté, hasiči, příslušníci Vězeňské služby a armády, ti vyjdou z Letné a půjdou okolo budovy ministerstva vnitra, kde bude určitý happening.“

„Potom budeme pokračovat do Letenských sadů, kde se k nám připojí pracovníci státních orgánů, potom poblíž Úřadu vlády se k nám připojí zdravotníci a školské odbory. Odtamtud půjdeme na Palachovo náměstí, kde by měla proběhnout ta vlastní demonstrace,“ uvedl Bláha.

Lidé by se přitom podle něj neměli v praxi setkat s žádnými omezeními způsobenými účastí policistů nebo hasičů na protestu.

„Samozřejmě demonstrace se zúčastní policisté a hasiči v době svého volna. Není možno v žádném případě narušit bezpečnost občanů. A to samozřejmě požadujeme i po vládě, aby v příštích letech nenarušovala bezpečnost občanů,“ dodal místopředseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR.

Veronika Malá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme