Odcházející prezident Klaus se na Hradě loučil hudbou a varoval před rozklížeností země

Stovky osobností veřejného života se na Pražském hradě rozloučily s odcházejícím prezidentem Václavem Klausem. Hrál se jeho oblíbený jazz, politici i umělci pak ocenili Klausovo desetileté působení ve vrcholné funkci státníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus se loučí | Zdroj: ČTK

Pozvánku na koncert nazvaný Díky nejen za jazz, pane prezidente dostalo 800 lidí. Václavu Klausovi přišli poděkovat osobnosti české kultury a politiky i jeho dlouholetí přátelé a spolupracovníci.

Odcházející prezident se pak před zaplněným Španělským sálem svěřil, co považuje za nejtíživější problém současnosti - rozklíženost země a české společnosti.

„To je stokrát horší než všechny hospodářské krize, než všechno globální oteplování a já bych si troufnul říci koneckonců horší než celá Evropská unie,“ řekl Klaus.

„Nedopustíme-li toto, abychom se tak rozklížili, rozutekli od sebe, poztráceli soudržnost, tak já myslím, že všechny ty další věci můžeme zdolat, i to klima koneckonců, že se tady všichni neupečeme,“ podotkl.

Zeman se chystá na inauguraci, na sobě bude mít šedý oblek z vlny a hedvábí

Číst článek

K poctě prezidenta zahráli mimo jiné Emil Viklický kvintet a Lucie Bílá s klavíristou Petrem Maláskem. Na Hrad dorazily například i herečky Iva Janžurová a Hana Maciuchová, zpěvačka Eva Pilarová, výtvarník Adolf Born nebo režisér Juraj Jakubisko s manželkou Deanou Horváthovou.

Poslední projev v roli hlavy státu pronese Václav Klaus v České televizi ve čtvrtek, kdy také opustí prezidentskou funkci. O den později se jí ujme Miloš Zeman.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme