Senátoři TOP 09 opustí klub STAN, chtějí posílit vlastní značku. Kam půjdou, zatím není jasné

Čtveřice senátorů TOP 09 odejde ze senátorského klubu Starostů a nezávislých. Potvrdil to mluvčí strany Vladan Vaněk. Zatím není jasné, zda zákonodárci založí vlastní frakci, k čemuž je ale potřeba pět členů horní komory, nebo se přidají k jinému klubu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Top 09

TOP 09 v letošních volbách zdvojnásobila počet senátorů. K Tomáši Czerninovi a Herbertu Paverovi přibyli Tomáš Třetina a Jan Grulich | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

TOP 09 v letošních volbách zdvojnásobila počet senátorů. K Tomáši Czerninovi a Herbertu Paverovi přibyli Tomáš Třetina a Jan Grulich. Za TOP 09 jako navrhující stranu byl v minulosti zvolen také místopředseda horní komory Jiří Růžička, který je ale nestraníkem.

Czernin v pondělí řekl, že chce posílit značku TOP 09 v horní komoře. „Chci, aby TOP 09 byla minimálně v názvu subjektu, v němž budeme,“ řekl. Nevyloučil ani založení samostatného klubu.

Kdo vyhrál boj o Senát? Ve volbě uspěla Němcová, Šípová či Smoljak. Propadl naopak Štěch a Žantovský

Číst článek

Poukázal na to, že je více senátorů, u nichž zatím není jasné, k jaké frakci se připojí. V případě přestupu senátorů TOP 09 do jiného klubu se nejčastěji spekuluje o ODS.

V takovém případě by klub Starostů nemusel být nakonec v Senátu nejsilnější, mohl by to být klub občanských demokratů. Nejpočetnější frakce by měla mít podle zvyklostí hlavní nárok na obsazení pozice předsedy horní komory. Czernin se v pondělí vyslovil pro to, aby v čele Senátu zůstal Miloš Vystrčil (ODS).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme