Ode dneška jede metro B na celé trase

Ode dneška zahájí pražský Dopravní podnik provoz na celé trase B pražského metra. Mimo provoz však stále zůstávají stanice Národní třída, Náměstí republiky, Invalidovna a Křižíkova. Kvůli zatěžkávacím zkouškám nemusejí už ode dneška cestující ve stanici Smíchovské nadraží přestupovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro Florenc | Foto: Jan Rosenauer st.

Jak bude metro dnes fungovat, popsal Českému rozhlasu generální ředitel podniku Milan Houfek. "Mezi Zličínem a Florencí B v plném intervalu, tak jak tomu naposledy bylo v létě. Mezi Florencí B a Černým mostem bude jezdit ve špičce každý třetí vlak a v sedle každý druhý vlak, z důvody obnovy stále ještě zabezpečovacího zařízení a toto potrvá ještě přibližně jeden měsíc."

Soupravy ale nebudou stavět ve všech stanicích. Do konce března nebudou fungovat také některé výstupy z metra - Palackého náměstí, Ženské domovy na Andělu a Masarykovo nádraží. Pokračuje technický náměstek Dopravního podniku Tomáš Jílek. "U těchto výstupů je rozhodující otázka eskalátorů. Jsou to velmi dlouhé eskalátory, to znamená, že pracnost opravy je veliká, proto jsme zvolili tu cestu, že jsme upřednostnili ty výstupy, které umožní zprovoznění těch rozhodujících stanic."

České dráhy i přes tyto změny zachovají kyvadlovou dopravu. Českému rozhlasu to řekl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. "Kyvadlové vlaky budou zachovány tak jako v uplynulých týdnech. Budou jezdit nadále vlaky jak z Masarykova nádraží směrem na Libeň, Kyje a Běchovice, kde bude jezdit návazná autobusová linka 701 a 702, tak bude zachováno i spojení mezi Hlavním nádražím a Smíchovem. Takto bude organizována doprava pravděpodobně do poloviny března."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme