Ode dneška platí na silnicích značka ‚Zimní výbava‘

Pokud je na silnici značka ‚Zimní výbava,‘ musejí řidiči od dnešního dne až do konce března jezdit na zimních pneumatikách. Značka je letos nově instalována na sto šedesáti kilometrech dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Také pod Červenohorským sedlem čeká na řidiče nákladních automobilů nová dopravní značka Zimní výbava

Také pod Červenohorským sedlem čeká na řidiče nákladních automobilů nová dopravní značka Zimní výbava | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Za jízdu po označeném úseku na letních pneumatikách hrozí jeden bod a pokuta až 2500 korun. Policisté budou pneumatiky kontrolovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na velkou část D1 se smí už jen se zimními pneumatikami. Podrobnosti zjišťovala Eva Kézrová.

„Z hlediska kontroly je to nastaveno tak, že s klesající teplotou vzrůstá její intenzita. Neznamená to, že jsme benevolentní, že to nekontrolujeme vůbec,“ potvrdil ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Se značkou se mohou řidiči setkat také na podhorských silnicích a na vybraných cestách prvních tříd, například na Mohelnicku. Tento týden se značky objeví i na Vysočině, podle Oldřicha Dušátka z tamní Krajské správy a údržby, půjde především o silnice souběžné s dálnicí D1.

„Auta by sjížděla z dálnice a na letních pneumatikách by jezdila po našich silnicích, což pro nás není přijatelné. Při zhoršení počasí by u nás vznikla dopravní zácpa,“ vysvětlil Dušátko.

Motoristé se značkou Zimní výbava musí řídit také na několika desítkách převážně horských silnic. Značku v Královéhradeckém kraji najdou například na silnici z Mladých Buků do Pece pod Sněžkou, z Herlíkovic do Špindlerova Mlýna nebo z Čisté do Jánských lázní. V Orlických horách nesmí řidiči bez zimní výbavy do Deštného nebo Orlického Záhoří.

Igor Maňour, Martin Pařízek, Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme