Ode dneška změny v SPZ, dovozu ojetých aut a registrace

Dnes nabývá platnost nový Zákon o podmínkách provozu na pozemních komunikacích. Ten také přináší pro motoristy řadu změn, které se týkají například registrace aut, nových espézetek nebo dovozu aut ze zahraničí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od zítřka si budeme moci přihlásit do provozu auto ne jak bylo zvykem na dopravním inspektorátu, ale na okresním úřadu. To je jedna z hlavních změn, které přináší zákon o podmínkách provozu na pozemních komunikacích. Dále se mění podoba SPZ. Jak nám potvrdila Ludmila Roubcová z Ministerstva dopravy a spojů, tentokrát na nich nebude uveden okres, ale označení kraje. "Tato značka bude mít 7 znaků. Ty se budou skládat z číslic a písmen a důležitá infromace je ta, že první písmeno v řadě bude označovat kraj."

Nový zákon také přinesl jiné podmínky, za jakých si budeme moci dovézt ze zahraničí ojeté auto. Změna spočívá v tom, že automobil nesmí být starší 5 let od uvedení do provozu nebo musí splňovat homologaci Evropského společenství. "To že má automobil homologaci ES se pozná tak, že na pevné části karoserie je připevněn štítek, na kterém je malé písmenko E.

Markéta Kaclová, Jan Kvartek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme