Odklad trestu pro Romana Janouška není možný. Věznice může trest jen přerušit

Odklad trestu lobbisty Romana Janouška podle pražského městského soudu nepřichází v úvahu, protože lobbista už nastoupil do vězení. Přerušení výkonu trestu může navrhnout věznice, v níž si Janoušek trest odpykává, sdělila dnes mluvčí soudu Markéta Puci.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lobbista Roman Janoušek

Lobbista Roman Janoušek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podnikatel, který si začal odpykávat trest 4 a půl roku za sražení ženy v opilosti, se ve své žádosti opírá o lékařskou zprávu, kterou mu vystavila nemocnice ve Vrchlabí. Podle té je pro něj pobyt ve věznici bez operace hlavy rizikový.

To, že je Janouškův stav podle zprávy vážný, ale automaticky neznamená, že soud odklad skutečně povolí. Tak postupuje obvykle jen u těhotných žen nebo matek čerstvě narozených dětí.

Rozhodnutí soudce Tomáše Kubovce by mělo být známo už dnes. „Předseda senátu zváží další kroky,“ řekla mluvčí městského soudu v Praze Markéta Puci.

Je ale také možné, že pražský městský soud Janouškovi odklad zamítne, protože se bude moci léčit přímo ve vězení. V brněnské vězeňské nemocnici, ve které teď podnikatel je, mají vězni k dispozici specializovaný lékařský pavilon.

Vězeňské lékařské pracoviště mají i v pražské pankrácké věznici. Proč lobbista nenastoupil k výkonu trestu právě tady, ale v Brně, nechtěli vězeňská služba ani Janouškův advokát komentovat.

Kauza Roman Janoušek | Foto: Český rozhlas

ČTK, Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme