Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odklízení následků. Trasu zprůjezdní za několik dní

Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne, pokračuje odstraňování následků nehody. Škoda byla odhadnuta na bezmála 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice. Na místě zasahovali také hasiči, jedna z lokomotiv vzplála. Ze tří vykolejených cisteren se přečerpává plyn. Správa železnic o tom informovala na twitteru.

Světec (Teplicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení následků nehody dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

„Roztržení lokomotiv bude nejdříve zítra dopoledne,“ řekla mluvčí Správy železnic a dálnic Nela Friebová s tím, že v pondělí pracovníky zaměstná převážně odčerpávání plynu z vykolejených cisteren.

Na každou cisternu jsou potřeba zhruba čtyři hodiny. „Potom se musí vykolejené vozy nakolejit a odtáhnout,“ uvedla Friebová a dodala, že až potom bude možné lokomotivy rozdělit.

Neštěstí zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem. „Nákladní vlak měl zastavit před návěstidlem, což se nestalo... Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení,“ komentoval v neděli generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušen. Na trati normálně jezdí jak osobní, tak nákladní přeprava. Vlaky na trasu podle Kučery nevyjedou ještě několik dní.

Nehoda se stala v neděli krátce po 14.00. Vlak, který hořel, vezl propan-butan, druhý náklad s uhlím. Náklad hořícího vlaku se podařilo hasičům od plamenů uchránit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme