Odložte horské túry, varují meteorologové. V Česku bude silně foukat

Většinu Česka zasáhne silný vítr. Výstraha meteorologů platí od čtvrtečního dopoledne až do večera. Vítr může zesílit hlavně odpoledne. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů v hodině, na severu Česka to může být až 90.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorlogové varovali před silným větrem (ilustrační foto) | Foto: HZS Zlínského kraje | Zdroj: HZS Zlínského kraje

Meteorologové proto doporučují, aby návštěvníci hor ve čtvrtek omezili hřebenové túry. Výstraha platí pro všechny kraje s výjimkou Jihomoravského a Zlínského.

Přes Česko bude ve čtvrtek přecházet frontální systém. Zpočátku mírný jihozápadní vítr bude přes den zesilovat a měnit se na západní až severozápadní. Později večer bude vítr slábnout.

S říjnem přijde ochlazení. Koncem měsíce už teploty nepřekročí 10 stupňů

Číst článek

„Vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, na severu ojediněle až 90 kilometrů v hodině. Na horách na severu území očekáváme nárazy větru až 110 kilometrů v hodně a na hřebenech Krkonoš až 125 kilometrů,“ řekla Radiožurnálu meteoroložka Jana Hujslová.

Turistům proto meteorologové nedoporučují horské túry, zejména do hřebenových partií. Lidé by si také měli zajistit okna a upevnit volně uložené předměty, jako jsou květináče nebo zahradní nábytek. Řidiči musí počítat s tím, že větrné poryvy mohou učinit jejich auto neovladatelné.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme