Odložte horské túry, varují meteorologové. V Česku bude silně foukat

Většinu Česka zasáhne silný vítr. Výstraha meteorologů platí od čtvrtečního dopoledne až do večera. Vítr může zesílit hlavně odpoledne. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů v hodině, na severu Česka to může být až 90.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorlogové varovali před silným větrem (ilustrační foto) | Foto: HZS Zlínského kraje | Zdroj: HZS Zlínského kraje

Meteorologové proto doporučují, aby návštěvníci hor ve čtvrtek omezili hřebenové túry. Výstraha platí pro všechny kraje s výjimkou Jihomoravského a Zlínského.

Přes Česko bude ve čtvrtek přecházet frontální systém. Zpočátku mírný jihozápadní vítr bude přes den zesilovat a měnit se na západní až severozápadní. Později večer bude vítr slábnout.

S říjnem přijde ochlazení. Koncem měsíce už teploty nepřekročí 10 stupňů

Číst článek

„Vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, na severu ojediněle až 90 kilometrů v hodině. Na horách na severu území očekáváme nárazy větru až 110 kilometrů v hodně a na hřebenech Krkonoš až 125 kilometrů,“ řekla Radiožurnálu meteoroložka Jana Hujslová.

Turistům proto meteorologové nedoporučují horské túry, zejména do hřebenových partií. Lidé by si také měli zajistit okna a upevnit volně uložené předměty, jako jsou květináče nebo zahradní nábytek. Řidiči musí počítat s tím, že větrné poryvy mohou učinit jejich auto neovladatelné.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme