Odpad z černé skládky v Libčevsi v příštích dnech zmizí

Nelegální odpad z areálu bývalého kravína v Libčevsi na Lounsku odveze do 10. května na svou skládku u Litvínova společnost Celio. Z původních asi 4000 tun tak na černé skládce zůstane jen 750 tun shořelých odpadků, k jejichž likvidaci se zavázala německá spolková země Sasko-Anhaltsko. Odvoz odpadu z Libčevsi do Německa by měl začít příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči u slisovaných balíků odpadu | Foto: David Hertl

Další německý odpad měl už do konce dubna zmizet z areálu statku v Ramši u Sosnové na Českolipsku. Termín se ale majitelům statku splnit nepodařilo, podle jejich slov hlavně proto, že nebylo lehké sehnat firmu, která by se především o plasty postarala. Za nedodržení termínu jim hrozí pokuta od České inspekce životního prostředí.

V Libčanech na Hradecku zase pokračuje třídění a zajišťování nebezpečných látek, stále tam pracují zaměstnanci společnosti Dekonta. Jak známo, policie tam před necelými dvěma týdny objevila skladiště s víc než tisícovkou nejrůznějších chemikálií. Odborníci dnes dokončili průzkumné práce a odběr vzorků, které mají vyloučit zamoření podzemních vod a zeminy v okolí areálu.

Martina Hejduková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme