Odpoledne koncert na podporu redaktorů ČT

Před budovou České televize v Praze na Kavčích horách se odpoledne uskuteční koncert na podporu tamních stávkujících zaměstnanců. Do Čech přijeli podpořit stávkující zaměstnance České televize i zástupci polského odborového svazu Solidarita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týmu zpravodajství generálního ředitele České televize Jiřího Hodače se stále nedaří připravit standardně dlouhou hlavní zpravodajskou relaci. Večerní Události se proto rozhodl vysílat dvakrát za sebou, než stávkující redaktoři televize odvysílají „svoje“ zprávy. Tabulka s nápisem o neautorizovaném vysílání vzbouřenců, kterou nahrazovalo vedení ČT přes České radiokomunikace signál stávkujících, se podle ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové divákům nelíbí, ale protože ani dvojnásobná relace nedokázala pokrýt čas vyhrazený na zprávy, černobílý text se na obrazovce přece jen objevil.

Před budovou České televize v Praze na Kavčích horách se odpoledne uskuteční koncert na podporu tamních stávkujících zaměstnanců. Na akci nazvané Hudbou proti cenzuře vystoupí například skupiny -123 minut, Vltava nebo Ivan Hlas a přátelé. Jak oznámili pořadatelé, koncert bude také živě přenášen pomocí Internetu.

Stávkující zaměstnance České televize přijeli do Prahy osobně podpořit zástupci polského odborového svazu Solidarita. Nezávislé odborové organizaci České televize nabídli veškerou dostupnou pomoc - od finanční podpory až po své zástupce ve stávkových hlídkách. Chtějí se také zúčastnit demonstrace na podporu stávkujících zaměstnanců, která se uskuteční 11. ledna v 18 hodin na Václavském náměstí v Praze.

Jitka Malá, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme