Odpoledne přijdou do Čech nebezpečné bouřky, v úterý zasáhnou Moravu

Na většině území republiky se mohou dnes a zítra objevit nebezpečné bouřky. Doprovázet je může přívalový déšť, kroupy a silný vítr, varoval ve své výstraze Český hydrometeorologický ústav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Silné bouřky hrozí od dnešních 15. hodin do úterních 08:00 ve Středočeském, Jihočeském, Pardubickém, Libereckém a Královéhradeckém kraji, na Vysočině, v Praze a také na Klatovsku v Plzeňském kraji.

Pro zbytek Plzeňského kraje a Ústecký kraj je pro stejnou dobu vydaná výstraha před silnými bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí.

Zítra se pak podle meteorologů bouře přesunou na Moravu, výstraha tam platí od úterního poledne do 23. hodiny.

"Bouřky budou místy doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až 40 milimetrů, kroupami a silnými nárazy větru o rychlosti až 25 metrů za sekundu," upozornil Český hydrometeorologický ústav.

Bouřky podle něj mohou rozvodnit i jindy suchá koryta vodních toků, zatopit níže položená místa a podemlít silnice a železnice. Kvůli silnému větru doporučují meteorologové zajistit okna a dveře a odklidit nebo upevnit volně položené předměty, třeba zahradní nábytek.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme