Odpoledne se běží běh pro Paraple

Pobavit se, potkat známé osobnosti, vsadit si, nebo si i zaběhat na atletickém oválu. To vše nabízí lidem dnešní dobročinná akce Běh pro paraple. Její výtěžek půjde na provoz centra Paraple, které pomáhá se zdravotní rehabilitací lidem po úrazu míchy. Sraz zájemců je v pražském Edenu v půl čtvrté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Svěrák | Foto: Vladislav Kulhavý

Vše odstartuje herec Zdeněk Svěrák. "Ten běh pro Paraple je jednou z akcí, jak to Centrum Paraple uživit. Ono je postaveno, ale svým provozem hltá značné sumy peněz, poněvadž ty rehabilitační pomůcky jsou hodně drahé, a protože chceme, aby to centrum bylo na vysoké úrovni i technické, tak prostě ty peníze potřebujeme získat."

Odpoledne může přijít každý, kdo se chce pobavit, zasportovat si, potkat známé osobnosti a zároveň pomoci tělesně postiženým. Na co budou peníze použity? "Možná některé posluchače odrazuje od účasti to, že si řeknou "já neběhám a co bych tam dělal", ale ono se nemusí na tom běhu pro Paraple běhat. Ono se může také na někoho vsadit, že vyhraje. Třetí možnost je být jenom tam, třeba na tribuně a tleskat nebo povzbuzovat."

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme