Odpoledne si skinheads připomenou Hitlerovy narozeniny

Několik desítek příslušníků hnutí skinheads si chce odpoledne v Krnově na Bruntálsku připomenout 112. výročí narození nacistického vůdce Adolfa Hitlera. V pohotovosti budou kromě jiných složek i kriminalisté a příslušníci pořádkové policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policejního prezidenta Jiřího Koláře však rozrůstající se extrémismus není možné řešit jen represemi, je třeba hledat i jeho příčiny toho, jak je možné, že mladá generace má názory, které neměly v naší zemi žádné tradice. Podle Koláře bychom se měli ptát, jaká je role rodiny a jaký je dopad její krize. Považuje za špatné, že neúspěchy v boji s extremismem spojuje s neúspěchem policie.

Český rohlas Radiožurnál se psychologa Slavomíra Hubálka zeptal, jak se společnost může bránit narůstajícím formám extrémismu. Podle něj je třeba, aby bylo co nejméně těch lidí nezaměstnaných a aby společnost dávala jasně najevo nesouhlas, aby jasně a rychle fungovala policie a soudy.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme