Odpoledne si skinheads připomenou Hitlerovy narozeniny

Několik desítek příslušníků hnutí skinheads si chce odpoledne v Krnově na Bruntálsku připomenout 112. výročí narození nacistického vůdce Adolfa Hitlera. V pohotovosti budou kromě jiných složek i kriminalisté a příslušníci pořádkové policie.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policejního prezidenta Jiřího Koláře však rozrůstající se extrémismus není možné řešit jen represemi, je třeba hledat i jeho příčiny toho, jak je možné, že mladá generace má názory, které neměly v naší zemi žádné tradice. Podle Koláře bychom se měli ptát, jaká je role rodiny a jaký je dopad její krize. Považuje za špatné, že neúspěchy v boji s extremismem spojuje s neúspěchem policie.

Český rohlas Radiožurnál se psychologa Slavomíra Hubálka zeptal, jak se společnost může bránit narůstajícím formám extrémismu. Podle něj je třeba, aby bylo co nejméně těch lidí nezaměstnaných a aby společnost dávala jasně najevo nesouhlas, aby jasně a rychle fungovala policie a soudy.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme