Odposlechy mají mít přísnější pravidla

Pravidla pro nasazování policejních odposlechů mají být přísnější. Počítá s tím návrh novely příslušné normy předložený ministerstvem spravedlnosti, který schválila legislativní rada vlády. Z vyjádření některých poslanců ČSSD je zřejmé, že opozice nemá vážnější výhrady.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonování

telefonování | Foto: Comstock Images

Lidé, kterým policie odposlouchávala telefony a nepřistihla je při žádné nekalosti, by se měli napříště o odposlechu dozvědět, říká ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil: "Občan, který získá informaci o odposlechu, se bude moci obrátit na Nejvyšší soud. Pokud dojde k závěru, že odposlech byl nezákonný, pak se občan může obrátit a civilní soud a získat tak finanční odškodnění."

Poslanec ČSSD Jaromír Tejc varuje, aby předloha neházela policii a soudům klacky pod nohy: "Sdělování těm osobám, které byly odposlouchávány, že tak bylo činěno, by v případech té nejzávažnější trestné činnosti u některých organizovaných skupin mohlo vést spíše k tomu, že by se snížila efektivita policejní práce."

Ministr Pospíšil něco takového vylučuje, věří, že vláda nalezna s opozicí společnou řeč.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme