Odposlechy mají mít přísnější pravidla

Pravidla pro nasazování policejních odposlechů mají být přísnější. Počítá s tím návrh novely příslušné normy předložený ministerstvem spravedlnosti, který schválila legislativní rada vlády. Z vyjádření některých poslanců ČSSD je zřejmé, že opozice nemá vážnější výhrady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonování | Foto: Comstock Images

Lidé, kterým policie odposlouchávala telefony a nepřistihla je při žádné nekalosti, by se měli napříště o odposlechu dozvědět, říká ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil: "Občan, který získá informaci o odposlechu, se bude moci obrátit na Nejvyšší soud. Pokud dojde k závěru, že odposlech byl nezákonný, pak se občan může obrátit a civilní soud a získat tak finanční odškodnění."

Poslanec ČSSD Jaromír Tejc varuje, aby předloha neházela policii a soudům klacky pod nohy: "Sdělování těm osobám, které byly odposlouchávány, že tak bylo činěno, by v případech té nejzávažnější trestné činnosti u některých organizovaných skupin mohlo vést spíše k tomu, že by se snížila efektivita policejní práce."

Ministr Pospíšil něco takového vylučuje, věří, že vláda nalezna s opozicí společnou řeč.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme